Polerowanie felg aluminiowych – Poradnik krok po kroku

Witam ! Jeśli chcielibyście spolerować swoje felgi aluminiowe, ale nie wiecie jak się za to zabrać ? Postaram się Wam pomóc,  opiszę cały proces polerowania felg aluminiowych krok po kroku, podpowiem też jak zabezpieczyć uzyskany połysk na długie lata.

 

 

Polerowanie felg aluminiowych możemy zlecić firmom zewnętrznym, ale koszt za wypolerowanie jednej felgi może sięgnąć nawet 350 złotych. Jeżeli posiadacie trochę więcej czasu warto taką polerką zająć się samemu, czas potrzebny na wypolerowanie jednej felgi to około 10 godzin, wszystko zależy od kształtu jak i stanu felgi.

 

Mercedes Benz AMG Felgi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krok 1 – ocena stanu felgi.

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić przed przystąpieniem do prac nad polerką naszych felg jest ocena ich stanu. Felgi nie mogą mieć znacznych ubytków aluminium, jak i widocznych śladów wcześniejszych napraw, co mogłoby oznaczać że felgi kiedyś były szpachlowane,spawane. Jeżeli uszkodzenia są niewielkie możemy przejść do kolejnego etapu przygotowania felgi.

 

Krok 2 – usuwanie powłoki lakierniczej.

Drugą czynnością jest usunięcie farby i podkładu z felgi, możemy to zrobić mechanicznie lub chemicznie. Polecam tę chemiczną. Środek do usuwania powłok lakierniczych kupimy za parę złotych w większości sklepów z farbami, lub na allegro.

 

Krok 3 – Szlifowanie drobnych ubytków i rantów.

Jeżeli na naszych felgach nie ma  już fabrycznej warstwy lakieru i mamy prawie gołe aluminium pozbywamy się drobnych rys ubytków. Do tego celu użyjemy polerki mimośrodowej i papieru u gradacji 240, ranty możemy delikatnie zaokrąglić.

 

Krok 4 – matowanie  papierami wodnymi.

Matowanie zaczynamy od papieru 360>800>1500>2000>2500. Każdą gradacją  papieru matujemy aż uzyskamy odpowiedni efekt, i przechodzimy do kolejnego, aż dojedziemy do 2500.

 

Krok 5 – polerowanie alufelgi.

Przedostatnim krokiem jest polerka, jak kształt felgi na to pozwala nasze felgi możemy zacząć polerować maszynowo, na pewno zaoszczędzimy troszkę czasu, miejsca trudno dostępne  musimy polerować ręcznie. 🙂

Jakiej pasty użyjecie to już zależy od Was, każda felga może różnie zareagować na różne pasty.

 

Krok 6 – zabezpieczenie felgi aluminiowej po polerce.

Niezabezpieczone aluminium z czasem zacznie tracić swój blask, możemy opóźnić ten proces woskując  raz na jakiś czas swoje alusy. Drugim sposobem jest rzucenie na felgi klaru, trochę stracą na połysku ale efekt dłużej się utrzyma. Lakier bezbarwny możemy zaaplikować sami, lub pomalować je proszkowo co na pewno zabezpieczy naszą felgę na bardzo długi okres czasu.

 

 

Jeżeli masz jakieś pytania, uwagi pisz w komentarzach.

Pozdrawiam. 🙂

 

Polerowan alufelgi Mercedes Benz 2 Polerowane alufelgi Mercedes Benz 1